PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703}

Spaleni słońcem

Utomlyonnye solntsem
7,9 24 272
oceny
7,9 10 1 24272
7,8 15
ocen krytyków
Spaleni słońcem
powrót do forum filmu Spaleni słońcem

Smaczek

użytkownik usunięty

Ostatnia scena tego filmu zmiażdżyła mnie trochę:] Rewelacyjna fabuła, piękne ujęcia i oprawa muzyczna, świetna mała Nadia:) Oglądałam jakiś czas temu "Sibiriadę" Konczałowskiego i nasunęły mi się podobieństwa w braterskiej twórczości, ale tylko na duży plus:] Skomplikowane ludzkie historie na tle pogmatwanej historii i dodatkowo piękne plenery rozległej Rosji:)

Aha, ja też chcę taki dom jak towarzysz Kotow!!!;]

ocenił(a) film na 10

Faktycznie ost. scena jest mocna, jednak z całego filmu to chyba jeszcze bardziej zapamiętałem jak przebrany Dimka grał na pianinie (swoją drogą właściwie co?), lub gdy kamera sie na chwile zatrzymała, gdy był w masce gazowej(perły)..
Sibiriade miałem kiedyś oglądnąć, ale jak tak to może zrobie to wcześniej:>

użytkownik usunięty
sin_3

Jeżeli nie musisz, nie odkładaj obejrzenia "Sibiriady" na później. Nie warto:]
Serdecznie pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10

Trudna sprawa, w miejscu gdzie obecnie się znajduje nie mogę go oglądnąć, choć niewątpliwie ten film posiadam:>..Tak zerknąłem na Twój profil i no że tak to ujmę...możesz się pochwalić znajomością kina i muzy (szczególnie starego; wschodniego -wszystko co bardzo lubię)także może orientUjesz się skąd można wytrzasnąć ost do spalonych..? Przerobiony Fogg na rosyjski jest urokliwszy...;)

Pozdro milion
Paka;)
Grisza

Ps. Z tych tytułów co niedawno wymieniłaś w blogu /niezapomniane/ to niewiele znam :D, tym niemniej mam wyjątkową zajawę na "Dersu Uzala" i Newskiego które, coś czuje niebawem podzielą los Sibiriady. Z ulubionych też części nie znam, tym niemniej o wielu z wielką radością sobie przypomniałem ("Jak działa jamniczek";).Ogólnie to cymes że można jeszcze u kogoś w ulubionych znaleźć coś co nie jest typowe a nawet coś czego się nie widziało..

użytkownik usunięty
sin_3

Ojej dziękuję za takie uznanie:] Tak się jakoś złożyło, że mam fascynacje w większości południowo - wschodnie:]
I tak mnie jakoś zaskoczył zbieg okoliczności, ponieważ tak od tygodnia szukam ścieżki ze "Spalonych..." :] i ku mojemu zaskoczeniu wcale nie jest o nią tak łatwo. Ale jak zdobędę dam Ci znać:]
Swego czasu tanga Jerzego Petersburskiego seniora były szalenie popularne w Rosji, stąd można je często usłyszeć:]
Jeżeli chodzi o Dersu to film mojego życia:]Najlepszy z najlepszych i kochałabym Kurosawę za niego, nawet gdyby był to jedyny film, jaki nakręcił w swoim życiu:]
Jeżeli nie posiadasz, to służę pomocą;]
Pozdrawiam serdecznie:})
P.S. A ja Twój profil odwiedziłam już dawno...:] i widzę, że jeszcze wiele przede mną dobrych filmów:]]

ocenił(a) film na 10

MAM;>Ciężko, bo ciężko ale powalczyłem z mą niespełnioną miłością - językiem rosyjskim i udało się ost zdobyć..
"Dersu" jak i wiele innych filmików mam ale jest ich sporo, natomiast największy ból jest taki że żadnego z nich nie mogę obecnie oglądnąć (pewnie dopieo na świeta:>)
A tak nawiasem mówiąc to miło mi że uważasz ze niektóre z tych filmików mogą być interesujące:D, jednak uwierz mi większość z nich są ulubionymi wyłącznie z mojego absolutnie subiektywnygo punktu widzenia i całkiem prawdopodobne że w niektórych przypadkach możesz czuć sie zawiedzona:]..
Jeśli dalej byłabyś oczywiście zainteresowana tą scieżką dźwiękową napisz adres maila
GG 5653743
Gorąco pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones